Wydarzenia - Parafia Bolęcina

Parafia św. Jana Chrzciciela w Sułkowicach - Bolęcinie

Przejdź do treści

Wydarzenia

Aktualności
Zakończenie roku szkolnego
19.06.2019 r. odbyła się uroczysta Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego 2018/2019.
Rekolekcje Wielkopostne 2019
Zakończyły się Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Księdzu rekolekcjoniście, Robertowi Kurpiosawi, dziękujemy za przygotowanie nas do nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018
22.06.2018 r. uroczystą Mszą św., celebrowaną przez naszego ks. proboszcza Józefa Pasternaka, zakończyliśmy Rok Szkolny i Katechetyczny w naszej parafii.
Remont parkingu
20.03.2018 r. rozpocząły się prace związane z odwodnieniem  i drenażem placu wokół kościoła oraz ociepleniem fundamentów naszej świątyni.
Rekolekcje Wielkopostne
Spowiedź parafialna zakończyła Rekolekcje Wielkopostne, które prowadził ks. Rafael Gwizdoń, wikariusz parafi św. Stanisława biskupa i męczennika w Andrychowie.
Imieniny ks. Proboszcza
18.03.2018 r. Mszą św. o godz. 8:00 ropoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Po Mszy św. przedstawiciele rady parafialnej, młodzieży oraz służby liturgicznej złożyli życzenia imieninowe naszemu ks. Proboszczowi Józefowi Pasternakowi.
Początek Roku Szkolnego
4.09.2017 r. uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem naszego ks. proboszcza Józefa Pasternaka zainaugurowaliśmy nowy Rok Szkolny i Katechetyczny 2017/2018.
Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017
23.06.2017 r. Mszą Świętą o godzinie 9:00 zakończył sie rok szkolny i katechetyczny 2016/2017.
Rocznica I Komunii Świętej
28.05.2017 r. uczniowie klasy czwartej obchodzili uroczyście rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
Nabożeństwo Fatimskie
W związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 100-lecia Objawień Fatimskich członkowie róż różańcowych, a także  grup  modlitewnych działających w naszej wspólnocie parafialnej  postanowili ufundować do kościoła figurę Matki Bożej Fatimskiej.  Dzięki ofiarności licznych czcicieli Matki Bożej udało się, z końcem kwietnia, zakupić figurkę oraz podstawę i feretron. W sobotę 13 maja 2017 r. odbyło się pierwsze Nabożeństwo Fatimskie w naszej parafii.
Rekolekcje Wielkopostne 2017
W dniach od 2.04.2017 r. do 5.04.2017 r. trwały w naszej wspólnocie Rekolekcje Wielkopostne, które prowadził ks. dr hab. Wojciech Medwid, wikariusz w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie.
Imieniny ks. Proboszcza
19.03.2017 r. na Mszy św. o godz. 8:30 członkowie naszej wspólnoty parafialnej złożyli życzenia imieninowe ks. Proboszczowi - Józefowi Pasternakowi
Podsumowanie rorat
Nasza parafianka, uczennica klasy III szkoły podstawowej, została wyróżniona w konkursie związanym z 25 - leciem Diecezji Bielsko - Żywieckiej. Gratulujemy.
Wymiana okien
Trwają prace remontowe przy wymianie okien i dociepleniu stropu w naszym kościele. To juz ostatnie inwestycje przewidziane na ten rok.
Jubileusz 110 lecia szkoły
30.09.2016 r. uroczystą Mszą św. o godz. 14:00 ropoczął sie Jubileusz 110-lecia Szkoły. Podczas liturgii modliliśmy się za zmarłych nauczycieli i pracowników. Po Msy św. wszyscy zebrani udali się w uroczystym pochodzie na dalsze uroczystości do budynku szkoły.
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017
Uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem ks. proboszcza Józefa Pasternaka ropoczęliśmy w naszej parafii nowy rok szkolny i katechetyczny.
Pożegnanie ks. Krzysztofa Szopy
21.08.2016 r. na Mszy św. o godz. 8:00 uroczyście pożegnalismy naszego Proboszcza - ks. Krzysztofa Szopę. Decyzją ks. Biskupa Romana Pindla został on przeniesiony do parafii w Zabrzegu. Po dziewięciu latach pracy w naszej wspólnocie Jego miejsce zajmie ks. Józef Pasternak z parafii w Juszczynie. Na dalsze lata kapłańskiego poługiwania życzymy ks. Krzysztofowi wielu Łask Bożych i opieki Matki Przenajświętszej. Bóg zapłać i szczęść Boże.
Odpust parafialny
26.06.2016 r. obchodziliśmy w naszej parafii odpust. Uroczystej koncelebrze przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. dr Fryderyk Tarabuła, proboszcz parafii św. Józefa w Oswięcimiu.
Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016
23.06 oraz 24.06.2016 r. w naszym kościele sprawowane były Msze swięte na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
25 lecie kapłaństwa ks. Mirosława Socały
1.05.2016 r. podczas Mszy św. o godz. 11:00 nasz rodak, ks. dr Mirosław Socała obchodził 25 lat swoich święceń kapłańskich. W uroczystości wzięli udział obecny, oraz byli proboszczowie naszej wspóloty, a także kapłani ze zgromadzenia Księży Salwatorianów. Homilię wygłosił ks. Mariusz Socała.
Peregrynacja Znaków Bożego Miłosierdzia
6.02.2016 r. uroczystą Mszą świętą pod przewodnictwem ks. biskupa Piotra Gregera rozpoczęła się w naszej parafii peregrynacja Znaków Bożego Miłosierdzia. Podczas uroczystości gimnazjaliści z naszej szkoły przyjęli sakrament bierzmowania. Wieczorem o godz. 21:00 Mszę świętą w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych sprawowali księża pracujący w naszej parafii (ks. Kazimierz Kulpa, ks. Jerzy Leśko, ks. Edward Kobiesa i ks. Krzysztof Szopa) oraz kszięża rodacy (ks. Mirosław Socała i ks. Mariusz Socała). We Mszy świętej, z licznie zgromadzonymi parafianami, brała udział s. Monika (Jolanta) Buldończyk ze zgromadzenia Sióstr Albertynek, nasza rodaczka.
7.02.2016 r. po wspólnej Koronce do Miłosierdzia Bożego i Mszy świętej celebrowaniej pod przewodnictwem ks. Romana Kanafka pożegnaliśmy Znaki Bożego Miłosierdzia, które udały się do następnych parafii naszego dekanatu.
Pielgrzymka do kościoła jubileuszowego
29.01.2016 r. odbyła się pielgrzymka parafian z naszej wspólnoty oraz Sułkowic-Łęgu do Kościoła Jubileuszowego w Andrychowie. O godzinie 15:00 rozpoczęła sie Msza święta, którą sprawowali ks. Stanisław Skrzypiec oraz ks. Krzysztof Szopa, nasi proboszczowie. Po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem wszyscy zebrani modlili się Koronką do Miłosierdzia Bożego.
Jasełka
Od kilku już lat 6 stycznia dzieci i młodzież z naszej parafii pod kierunkiem p. Jadwigi Pytel, kierownik świetlicy działającej w naszej wsi w ramach Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, przygotowuje inscenizację wydarzeń jakie miały miejsce ponad 2000 lat temu w Betlejem. W tym roku spektakl jasełkowy nosił tytuł "Dobro zwycięży zło".
Misje parafialne
Uroczystą Mszą świętą, błogosławieństwem apostolskim oraz poświęceniem Krzyża misyjnego i wszystkich krzyży pryzniesionych z domu przez parafian zakończyły się Misje Parafialne w naszej wspólnocie. Ks. Misjonarz oddał insygnia władzy duchowej w parafii ks. Proboszczowi. Na następne Misje przyjdzie nam poczekać dziesięć lat.
Rocznica I Komunii Świętej
24.05.2015 r., w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, uczniowie klasy III szkoły podstawowej obchodzili rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej.
Symbole Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii
09.03.2015 przbyły do naszego kościoła symbole Światowych Dni Młodzieży: Krzyż oraz obraz Matki Bożej. Wspólna modlitwa oraz śpiew połączył wszystkich obecnych.
Trzeci dzień wizytacji kanonicznej
W trzecim dniu wizytacji kanonicznej naszej parafii ks. bp. Roman Pindel spotkał się z różnymi grupami, które działaja w naszej parafii. Najpierw na spotkaniu byli członkowie róż różańcowych,koła misyjnego oraz zespołu charytatywnego. Potem podczas Mszy Św. ks. biskup udzielił błogosławieństwa dzieciom. Na koniec odbyło się spotkanie z ministrantami i grupami oazowymi.
Drugi dzień wizytacji kanonicznej
W drugim dniu wizytacji kanonicznej ks. bp. Roman Pindel udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Dziękujemy.
Pierwszy dzień wizytacji kanonicznej
Rozpoczęła się wizytacja kanoniczna w naszej parafii. W pierwszym dniu ks. bp Roman Pindel, ordynariusz naszej diecezji, spotkał się z całą społecznością szkoły. Podczas tego spotkania przedstawiony został program pod tytułem "Kolędujemy ze świętymi". Wcześniej w klasach uczniowie wraz z wychowawcami przygotawali plakaty o świętych, które zostały przysione do sali gimnastycznej. Tutaj maluchy z klas II i III szkoły podstawowej przedstawiły jasełka. Potem odbyło się spotkanie z pracownikami szkoły.
Jasełka 2015
06.01.2015 r. w naszym kościele parafialnym miało miejsce szczególne wydarzenie. Grupa oazowa wraz z zespołem dzieci ze świetlicy CKiW, pod opieką pani Jadwigi Pytel, zaprezentowała przedstawienie jasełkowe pt. " Przytul nas do siebie". Po spektaklu liczni parafianie i goście nagrodzili aktorów gromkimi brawami.
Laureaci Konkursu o Janie Pawle II w Wadowicach
19.11.2014 r. odbyła się wycieczka do rodzinnego domu św. Jana Pawła II w Wadowicach. Była to dodatkowa nagroda dla osób wyróżnionych w Konkursie o Janie Pawle II. Nagrodę ufundowała parafia w Sułkowicach - Bolęcinie oraz ks. Krzysztof Szopa, nasz proboszcz.
Racławicka 188
34 - 125 Sułkowice
woj. małopolskie
+48 33 875 18 85
parafia.bolecina@gmail.com
Wróć do spisu treści